Atrakcje

Plaża w Smołdzińskim Lesie

Jeśli urlop spędzacie na Pomorzu Wschodnim, a dość już macie gwarnych nadmorskich miasteczek, pełnych turystów i zewsząd dobiegającego dźwięku głośnej, dyskotekowej muzyki, powinniście się udać do Smołdzińskiego Lasu. Ta niewielka miejscowość oddalona o 50 kilometrów od Łeby kusi swoim urokiem: ciszą i spokojem. Smołdziński Las otoczony jest jeziorami i portami rybackimi, a w niedalekiej odległości od niego znajduje się Bałtyk. Marzycie o urlopie „na końcu świata”, wśród przyrody i z dala od zgiełku? Smołdziński Las to strzał w „dziesiątkę”!

Latarnia morska, która znajduje się na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w okolicy miejscowości Czołpino. Wybudowana w latach 1872-1875 i dopiero od 1994 roku udostępniona jest do zwiedzania. Latarnia znajduje się pod administracją Urzędu Morskiego w Słupsku. 

Jako ciekawostkę należy przytoczyć, że na wieży znajduje się urządzenie optyczne pochodzące z Francji z 1926 roku i stanowi je soczewka bębnowa zestawiona z pierścieniami pryzmatycznymi.

Zobacz na mapie

Plaża w Czołpinie

Czołpino to niewielka miejscowość, która położona jest nad samym morzem – w gminie Smołdzino na Wybrzeżu Słowińskim. To spokojne miejsce, które rozpościera się pomiędzy wielkimi letniskami turystycznymi – Ustką i Łebą. Okazuje się, że nawet pomiędzy najbardziej obleganymi miejscowościami, znaleźć można miejsce, w którym można spędzić urlop z dala od turystycznego zgiełku.

Czołpino to urocza miejscowość nad polskim morzem. Plaża nie jest oblegana, nie znajdziesz tu tłoku o żadnej porze roku. Za największą atrakcję plaży w Czołpinie można uznać właściwie fakt, że nie ma tu żywej duszy. Oznacza to, że jest idealnym miejscem dla osób, które chcą uciec od hałasów i innych ludzi. Świetnie sprawdzi się na prawdziwy relaks na plaży.

Plaża w Czołpinie jest bardzo czysta, ponieważ znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy jest trzecim największym parkiem narodowym w Polsce.

Położony jest na terenie dwóch powiatów; słupskiego i lęborskiego. Obejmuje jezioro Gardno, Łebsko oraz wydmy i obszary leśno-bagienno-łąkowe wokół nich. Został utworzony dla zachowania w niezmienionym stanie tego unikatowego w Europie ekosystemu.

Największą jego atrakcją, a zarazem swego rodzaju unikatem w skali Europy, jest pustynny krajobraz wydmowy.

Słowiński Park Narodowy to nie tylko znane w całej Polsce wydmy. To również jeziora. Wyjątkowe, bo miesza się w nich woda słodka ze słoną, wyjątkowe również dlatego, że znajdują się na szlaku międzynarodowej ptasiej autostrady. Tędy lecą ptaki z Syberii na południe Europy.

Masz pytania? Napisz do nas już teraz

Apartamenty usytuowane są w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego oraz w bliskiej odległości od morza.
Oferujemy Państwu komfortowe apartamenty w Smołdzińskim Lesie, z dwoma sypialniami oraz własnymi łazienkami.
To wspaniałe i urokliwe miejsce na odpoczynek i zwiedzanie.